Čorba od pečuraka

Čorba od pečuraka

 

Sastojci:

  • manji praziluk
  • veća šargarepa
  • veća tikvica
  • oko 300g šampinjona
  • kašika sjeckane svježe mirođije ili peršuna
  • 1l pilećeg ili povrtnog temeljca/bujona (supe)
  • 1.5dl pavlake/vrhnja za kuvanje
  • ravna kašičica senfa
  • pola kašičice kari začina
  • so, biber

Priprema:

Operite praziluk, odstranite mu gornji i oštećeni dio listova i isjeckajte na kolutiće. Šargarepu isjeckajte na kockice ili kolutiće. Tikvicu operite, odstranite vrhove, odvojite trećinu sa strane, a ostalo isjeckajte na malo krupnije kocke.

Ostavite sa strane i nekoliko krupnijih šampinjona, a ostale nasjeckajte na listiće.

Na malo maslinovog ulja propržite praziluk, dodajte šargarepu, a nakon nekoliko minuta šampinjone i tikvicu. Dodajte ključali temeljac, izmiješajte, posolite i sačekajte da ponovo proključa. Smanjite vatru i kuvajte oko 15 minuta.

U šolju ubacite senf, kari prah i pavlaku i malo izmiješajte. Dodajte kutlaču tečnosti iz čorbe a zatim sve zajedno uspite u šerpu. Isključite ringlu, dodajte svježu mirođiju ili peršun, biber i so po potrebi.
Dok se čorba kuva, nasjeckajte preostali dio tikvice na veoma tanke kolutove, a šampinjone na četvrtine ili polovine ako su manji.

Na kašičici maslinovog ulja propržite tikvice (ne na jakoj vatri) u poklopljenom tiganju, a nakon toga i šampinjone.

Čorbu služite toplu, uz dodatak proprženih tikvica i šampinjona. Pospite malo svježe mljevenim biberom.