Puter namaz od susama

Puter namaz od susama

 

Sastojci:

  • 400 g susama
  • 4 kašike maslinovog ulja
  • 2 kašičice meda
  • 1 prstohvat soli

Priprema:

Rernu ugrejati na 150 stepeni. Susam izručiti u odgovarajuću posudu i staviti u, zagrejanu, rernu, da se, malo, ispeče. Paziti da vam ne pregori, pa ga, u toku pečenja, nekoliko puta promešati. Pečeni susam ostaviti da se ohladi.

Puter pravite iz dva puta (navedene sastojke podeliti na pola) da bi se bolje izblendiralo. U blender staviti 200 g ispečenog susama, dodati mrvicu soli, kašičicu meda i dve kašike maslinovog ulja. Mutiti dok se susam ne pretvori u puter.

U toku mućenja, dva puta zaustaviti blender i susam sa stranica vratiti u sredinu blendera, da bi se ravnomerno umutilo.

Puter stavite u teglicu (od 400g) i ostavite da se ohladi.Kada se ohladi (držati ga na sobnoj temperaturi) dobiće strukturu putera.

Možete ga koristiti kao namaz za hleb, za salate, kolače...