Kiflice sa mesom

Kiflice sa mesom

 

Sastojci:

Za testo:

 • 500 g brašna
 • 1 kašičica soli
 • 3 kašike leda
 • 3 kašike hladne vode
 • 250 g putera
 • 100 g svinjske masti
 • 2 žumanca

Za fil:

 • 250 g mešanog mlevenog mesa
 • 2 kašičice seckane zeleni
 • 1 glavica crnog luka
 • 1-2 češnja belog luka
 • 1 kašika mlevene crvene paprike
 • 1 kašika mleka
 • 1 žumance
 • so, biber
 • 2 kašike maslinovog ulja

Plus:

 • 1 žumance
 • 1 kašika mleka

 

Priprema:

Na zagrejanom ulju propržite sitno iseckani crni luk sa mesom. Dodajte so, biber, mlevenu crvenu papriku, izgnječeni beli luk, izmućeno žumance, zelen i mleko, pa sve dobro izmešajte. Ovako pripremljen fil kad se ohladi nanosite na kiflice.

Na prosejano brasno dodajte so, rendani puter, hladnu mast, izmućena žumanca, led otopljen u hladnoj vodi i rukama zamesite testo. Dobro izmesite testo dok ne počne da se odvaja od ruke. Na nabrašnjenu površinu razvucite koru debljine 1,5 cm. Preklopite je kao knjigu,  i ostavite jedan sat u frižideru.

Posle sat vremena na nabrašnjenoj površini  razvucite koru debljine 3-4 mm i isecite trouglove. Filujte ih i savijte ih kao kifle i ređajte ih u pleh pokriven papirom za pečenje. Svaku kiflicu premažite žumancetom izmućenim sa mlekom i stavite ih u rernu zagrejanu na 200 stepeni, pa pecite ih 25-30 minuta. Ispečene kiflice ostavite da se ohlade pa poslužite.