Mafni sa bundevom i čokoladom

Mafni sa bundevom i čokoladom

 

Sastojci:

 • 1 šolja pečene bundeve,
 • 2 pečene jabuke,
 • 1,5 šolja brašna (odlično je i sa integralnim pšeničnim brašnom),
 • 1 šolja šećera (možete koristiti i smeđi šećer, kao i mešavinu šećera i meda, mada od meda mafini budu malo tvrđi),
 • 2 krupnija jajeta (otprilike 1/2 šolje),
 • 1/2 šolje maslinovog ulja,
 • 1/2 kašikice mlevenog oraščića,
 • 1/2 kašikice mlevenog cimeta,
 • 1/2 kašikice mlevenog karanfilića,
 • 1 vanil šećer,
 • 1/2 kesice praška za pecivo,
 • na vrh noža soli,
 • nekoliko iseckanih kockica crne čokolade.

Priprema:

Pečenu bundevu sameljite ili u blenderu ili je izgnječite gnječilicom za krompir. Ako želite krupnije komade u kolaču onda je nemojte sasvim usitniti. Dodajte joj i izgnječene pečene jabuke.

U  jednoj posudi izmešajte suve sastojke, a u drugoj jaja, ulje, mlevenu bundevu i jabuke. Uz stalno mešanje dodajte mokre u suve sastojke i promešajte tek toliko koliko je potrebno da se sve sjedini. Nije potrebno neko dugo mešanje ili mešenje. U zavisnosti od veličine jaja i od toga koliko ima vlage u bundevi ova smeša može biti čvršća ili ređa.

Testo rasporedite u kalup za mafine. U svaki mafin ugurajte po kockicu čokolade. Ili, u svaku čašicu za mafin stavite veći deo testa, a u svaki mafin stavite po 1 kockicu čokolade po izboru. Od gore rasporedite ostatak testa.