Ćureći medaljoni u sosu od senfa

Ćureći medaljoni u sosu od senfa

 

Sastojci:

Za ćureće medaljone:

 • 400 g ćurećeg belog mesa
 • 1 glavica crnog luka
 • 3 komada jaja
 • 1 kašika suvog biljnog začina
 • 50 g prezle
 • 1/2 veze mirodjije
 • 2 kašike maslinovog ulja


Za prilog:

 • 4 šoljice pirinča
 • 1 mala glavica crnog luka
 • 400 g šampinjona
 • 1 kašika suvog biljnog začina
 • 4 kašike maslinovog ulja
 • po prstohvat bibera i origana
 • 1/2 veze mirodjije


Za sos:

 • 2 kašike dižon senfa
 • 2 kašike maslinovog ulja
 • 4 kašike brašna
 • jedna do dve čaše vode
 • 2 dl kisele pavlake
 • prstohvat soli

 

Priprema:

Za medaljone je potrebno samleti meso u blenderu i dodati ostale sastojke. Sve to lepo umesiti rukama. Ako je masa vodena dodati još malo prezli jer ne sme da se lepi za ruke. Kada se masa sjedini praviti medaljone i stavljati ih u pleh obložen papirom za pečenje. Na ovaj način čuvate pleh od prljanja, a i medaljoni se neće zalepiti.

Dok se meso peče napravite prilog. Luk izrendajte ili usitnite u blenderu i malo ga propržite na ulju, dodajte šampinjone isečene na četvrtine i kada se sve malo proprži dodajte pirinač, nalite vodu da prelije pirinač, začinite i ostavite da prokuva.Tada smanjite vatru, kuvajte pirinač još desetak minuta. Isključite ringlu i poklopljeno jelo ostavite da pokupi višak tečnosti.

Sada napravite sos i to zagrejte ulje, dodajte senf i malo ga propržite, zatim dodajte brašno i kada se i ono proprži nalite vodu. Pazite da ne bude previše vode jer sos mora da bude srednje gustine. Kuvajte sos desetak minuta da se brašno skuva, sklonite sa vatre, dodajte kiselu pavlaku i sve dobro promešajte da se lepo sjedini.

Prolijte medaljone sosom i poslužite sa pirinčem.