Sočivo sa suvim rebarcima

Sočivo sa suvim rebarcima

 

Sastojci:

  • 500 g sočiva
  • 2 komada suvih rebaraca
  • 1 velika šargarepa
  • 2 glavice crnog luka
  • 2 lista lovora
  • 1 kašičica aleve paprike
  • malo bibera
  • soli po ukusu
  • 1 ravna kašika brašna
  • 4 kašike ulja

 

Priprema:
 
Sočivo se može pre kuvanja dobro oprati i potopiti u hladnu vodu i da tako ostane par sati. Za to vreme nabubri i brzina kuvanja se se udvostruči. Ako to zaboravite ili niste u mogućnosti da uradite, može se potopiti i neposredno pre kuvanja, dovoljno je i pola sata, dok pripremite sve ostale sastojke. U svakom slučaju, poželjno ga je potopiti, ali nije neophodno.

U šerpu stavite dimljena rebarca, očišćenu šargarepu i jednu očišćenu glavicu crnog luka u komadu. Sve prelijte vodom i stavite da se kuva dok rebarca ne budu bila polugotova.

Kada rebarca malo omekšaju izvaditi glavicu crnog luka koja je za to vreme odradila svoje, a na poseban tanjir izvaditi šargarepu, sitno je iseckati na kockice i zatim ponovo vratiti u šerpu. Dodati sočivo i lovor i sasvim malo posoliti. Poklopiti i kuvati četrdesetak minuta. Količina vode koja je dovoljna je ona koja sasvim dobro prekriva sočivo. Naravno, neko voli ređe, neko gušće, to je ono što prepuštamo vama.

Nakon tog vremena, rebarca će biti gotova, a da li je i sočivo kuvano to zavisi od vrste sočiva, marke proizvoda i sl, ali će kuvanje sigurno biti negde pri kraju. U svakom slučaju izvadite par zrna pa probajte. Istovremeno ćete videti i koliko je još soli potrebno pa na osnovu toga dosolite i pobiberite po ukusu.

Kada je sočivo kuvano, pripremite zapršku. Drugu, preostalu glavicu crnog luka, što je moguće sitno iseckajte, a zatim propržite na ulju dok ne postane staklast, tj. dok fino ne zamiriše. Nakon toga, u luk dodati brašno i sasvim malo propržiti, vodeći računa da ne zagori. Skloniti sa vatre, dodati alevu papriku, vrlo brzo promešati i odmah sipati u sočivo. Sočivo odmah potom promešati i kuvati još 5 minuta dok se lepo ne sjedini sa zaprškom.

Sočivo služiti toplo uz neku kiselu salatu. Prijatno!