Mandarina torta sa kremom od limuna

Mandarina torta sa kremom od limuna

 

Sastojci:

Kora:

 • 3 srednje šargarepe, izrendane
 • 4 mandarine, oljuštene
 • 1/3 šoljice urmi (datule)
 • 4 supene kašike kokosovog ulja
 • Šaka oraha

Krem od limuna:

 • 1 šolja indijskih oraha, natopljenih najmanje 2 sata
 • Sok od 2 limuna
 • 2 supene kašike tečnog prirodnog zaslađivača (agave, javorov sirup…)
 • 4 supene kašike kokosovog ulja
 • Samo onoliko vode koliko je potrebno da bi se smesa dobro izblendirala
 • Kurkuma


Priprema:

Prilikom obrade šargarepe omogućite da što više soka prilikom rendanja bude istisnuto. Pomešajte sve sastojke za koru u blenderu, i blendirajte sve dok se sastojci dobro ne sjedine. Oblikujte u oblik po želji. Ako je kora previše vlažna, dodajte malo više oraha ili alternativno dehidrirajte par sati.

Da biste napravili krem od limuna, blendirajte sve osim kokosovog ulja. Kada masa bude glatka, dodajte kokosovo ulje. Da posvetlite boju dodajte malo kurkume u prahu. To zaista zavisi od toga kakvu boju ili koji „đumbirasti“ukus želite da postignete.

Počnite sa slojem od šargarepe, i stavite „grumen“ krema na vrh. Izgradite svaki od slojeva na koji god način želite. Pospite odozgo sa brusnicom i orasima.